maj 04 2016 0Comment
Dachówka a projekty domów Gorzów

Czy dachówka jest zależna od projektu domu?

Dachówka to jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Różnorodność kolorów oraz kształtów pozwala nam na dowolne zaaranżowanie naszego dachu – bez względu na to jaki styl architektoniczny przyjęliśmy na samym początku. Do wyboru mamy kilka rodzajów dachówki, w tym artykule opiszemy właściwości tych najpopularniejszych oraz doradzimy jakie najlepiej wybrać.

Projekty Domów – czy dachówka musi być do nich dopasowana?

Jedną z najważniejszych rzeczy, o której musimy pamiętać to kąt nachylenia dachu – do niego właśnie najlepiej dobrać rodzaj dachówki. Gdy nasz projekt domu ma formę tradycyjnej bryły np. prostokąta a nasz dach będzie dwuspadowy to najlepiej dobrać klasyczną formę pokrycia dachu. W przypadku domu o nowoczesnym designu warto wybrać pokrycie o oryginalnym stylu. Jeśli chodzi o kolorystykę dachówki to zazwyczaj dobierana jest do kolorów naszej elewacji. W przypadku białego projektu domu często wybierany jest bordowy kolor. Musimy pamiętać, że im bardziej nietypowy kolor pokrycia dachowego wybierzemy tym ciężej będzie nam do niego dopasować kolory elewacji, rynien czy okien.

Dachówka Projekty Domów Gorzów

Dachówka ceramiczna czy betonowa?

Istnieje ogólna opinia o tym, iż dachówka betonowa jest gorsza od ceramicznej. Parę lat wstecz może tak było – jednak obecna ciągle idąca do przodu technologia niweluje wszelkie różnice między nimi. Mówiono, że pokrycia betonowe są mniej wytrzymałe oraz bardziej podatne na zabrudzenia – nic bardziej mylnego. Jedyna różnica między nimi, która może zdecydować o naszym wyborze to kolorystka. W przypadku ceramicznych mamy naprawdę szeroką paletę kolorów do wyboru . Jeśli chodzi o betonową to kolory są bardziej ogólne, dominuje tutaj grafit, wszelkie odcienie czerni, czerwieni oraz odcienie ceglane.

Wybór dachówki a projekty domów Gorzów

Zanim wybierzemy odpowiednie pokrycie naszego dachu musimy zastanowić się nad tym czy nasz projekt domu będzie odpowiednio komponował się z jej kolorem oraz kształtem. Warto jest też zwrócić uwagę na gwarancję, która powinna być oferowana do każdego rodzaju dachówki. Jednym z najważniejszych aspektów gwarancji jest mrozoodporność. Często miały miejsce sytuacje gdy podczas siarczystych mrozów pokrycia po prostu pękały lub kruszyły się. Wyboru oczywiście dokonamy jednak warto jest zadbać o to by nasz dach był jak najlepszej jakości ponieważ musi on nam służyć przez naprawdę długie lata.

Napisz komentarz