kwiecień 08 2016 0Comment
gotowy projekt domu

Ile Będzie Trwać Budowa Naszego Domu?

Zanim przejdziemy do budowy wymarzonego przez nas  domu, musimy upewnić się czy nasz gotowy projekt domu jest dopięty na ostatni guzik – jeśli tak jest pozostaje nam wybór odpowiedniej ekipy budowlanej. Wiele ludzi wybiera firmę, która wybuduje jak najtaniej nasz dom, jednak nie zawsze tanio znaczy dobrze. Warto jest poprosić taką firmę o pokazanie wybudowanych przez nią domów, aby nie okazało się, że nasz będzie tym pierwszym. Kolejną rzeczą oprócz ceny wartą przedyskutowania jest czas jaki potrzebny będzie na realizacje budowy. Ile tak właściwie powinno to trwać? W tym artykule podamy minimalny potrzebny czas na postawienie stanu surowego oraz zamkniętego w oparciu o projekt domu piętrowego.

Doprowadzenie budowy do stanu zerowego

Pierwszym etapem prac będzie wyrównanie naszej działki, ta czynność może zająć nam maksymalnie 1-2 dni przy użyciu specjalnego sprzętu. Gdy nasza działka jest już wyrównana geodeta musi ustalić położenie jakie będzie miał nasz projekt domu Gorzów. Po tych czynnościach możemy zacząć budowę fundamentów. Tu czas zależy od technologi jakiej użyjemy do ich wybudowania. Jest technologia, która pozwoli nam na ich postawienie w tydzień natomiast jest stosunkowo droga. Budowa fundamentów tradycyjnym sposobem może trwać do 3 tygodniOstatnim etapem prac będzie wylanie betonowej posadzki.

projekt domu gorzow

Gotowy projekt domu a stan surowy otwarty

Doprowadzenie budowy domu do takiego stanu trwa od 2 do 4 miesięcy. W tym etapie musimy postawić wszystkie ściany oraz kominy, wybudować schody oraz położyć więźbę dachową. Po wykonaniu tych czynności kładziemy wstępne pokrycie z papy naszego dachu. Nasz dom w tym momencie nabrał już kształtów i jesteśmy coraz bliżej naszego upragnionego celu.

Doprowadzenie domu do stanu surowego zamkniętego

Zajmuje to około 5 miesięcy, prace na tym etapie obejmują wstawienie wszystkich drzwi do naszego domu, montaż okien oraz ułożenie dachówki. W tym momencie zaczynamy wznosić ściany działowe. Pozostaje nam ocieplenie budynku oraz wykończenie wnętrza. W tym artykule podaliśmy oczywiście przybliżony czas jaki potrzebujemy aby wybudować gotowy projekt domu Gorzów. Wszystko zależne jest od ekipy budowlanej oraz od tego czy mamy ułożony dobry harmonogram budowy. Dzięki niemu będziemy mogli z wyprzedzeniem zamawiać materiały budowlane co pozwoli nam przyspieszyć prace budowlane.

Napisz komentarz