kwiecień 01 2016 1Comment
Ogrzewanie Podłogowe - Projekty Domu Gorzów Blog

Ogrzewanie Podłogowe – Czy To Się Opłaca

Ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej popularne w polskich domach. Coraz częściej wybieramy je jako alternatywę dla grzejników potocznie znanych jako kaloryfery. Grzejniki zazwyczaj wiszące na naszych ścianach mają oddawać ciepło jakie zapewnia im krążąca w nich woda, która jest podgrzewana przez centralne ogrzewanie naszego domu. Projekty domów jednorodzinnych coraz częściej zawierają uwzględnione już ogrzewanie podłogowe. Jakie są tego wady i zalety? Czy jest to opłacalna inwestycja? Czy faktycznie będą oddać tyle ciepła co nasze grzejniki? Tego wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy do artykułu.

ogrzewanie podłogowe Gorzów Wlkp. BlogNa jakiej zasadzie działa ogrzewanie podłogowe?

Wyżej wspomniane ogrzewanie podłogowe to nic innego jak rury biegnące pod naszą podłogą, których źródło ciepła to jak w grzejnikach – podgrzewana woda. Woda trafia do rur, które oddają ciepło przez co cała nasza podłoga staje się grzejnikiem. Podgrzewanie podłogowe zapewnia ciepło w okolicy nóg natomiast w okolicy głowy jest nieco zimniej – są to idealne warunki dla człowieka. Warto wspomnieć iż grzejniki oddają ciepło, które od razu wędruje pod sufit. Gdy nasza podgrzewana podłoga utrzymuje temperaturę w wysokości 24 stopni to pod sufitem temperatura waha się w okolicach 19-20 stopni w zależności jak mocno mamy rozbudowany wspomniany system grzewczy i jak wielki jest nasz projekt domu Gorzów. Kaloryfer musi być nagrzany do 50 stopni aby oddać takie ciepło. Instalacja podłogowa jest droga w montażu, w zależności od stopnia skomplikowania ogrzewania ceny wynoszą od 120 zł do nawet 180 zł za m2. Jednak warto tutaj zaznaczyć, że koszty ogrzewania podłogowego są o 10% mniejsze od wspomnianych grzejników.

Jakie ogrzewanie będzie najlepsze dla naszego domu?

Przeglądając projekty domów Gorzów warto jest od razu zastanowić się nad tym jakie ogrzewanie wybierzemy. Opisane wyżej ogrzewanie jest stosunkowo drogie w montażu jednak jego efekty są zadowalające. Na jego plus świadczy również fakt iż przy takim ogrzewaniu ze ścian znikają grzejniki. Projektując taka instalację podłogową warto jest umieścić ją w miejscach, po których będziemy najczęściej chodzić aby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy na jej budowie. Decyzja jak zwykle będzie należeć tylko do was jednak warto przemyśleć instalację takiego ogrzewania.

1 komentarz

  1. Ja oglądając projekty domu Gorzów też szukałam takiego z ogrzewaniem podlogowym 🙂

Napisz komentarz