marzec 25 2016 1Comment
Projekt Domu Piętrowego - Jakie Są Jego Zalety?

Projekt Domu Piętrowego – Jakie Są Jego Zalety?

Bardzo dużo ludzi zastanawia się nad tym czy projekt domu piętrowego Gorzów będzie odpowiednim wyborem. W tym artykule przedstawimy wszystkie plusy i minusy jakie posiada ten projekt domu . Warto jednak zaznaczyć, że czasami warunki zabudowy naszej działki eliminują od razu budowę domu piętrowego, ponieważ może być on po prostu za wysoki. Jednak warto jest się nad nim zastanowić ponieważ posiada dużo zalet. Poniżej przedstawimy najważniejsze z nich.

projekt domu piętrowego

Projekt domu piętrowego – co świadczy na jego korzyść?

Duży plus świadczący na jego korzyść to mała powierzchnia działki, którą zajmuje. Wiadomo, iż dom piętrowy będzie potrzebował jej mniej niż parterowy. Warto jest jednak wybrać taki projekt gdy nasza działka nie jest za duża, pozwoli nam to na zaoszczędzenie sporej ilość miejsca, w której mogłoby znaleźć się na przykład oczko wodne bądź ogródek. Kolejną jego zaletą jest koszt jego wybudowania. Sporo ludzi nie dysponujących dużym budżetem wybiera projekty małych domów np. do 100 m2.

Dom parterowy o takiej powierzchni mógłby sprawiać wrażenie, że jest w nim mało przestrzeni. Jednak w przypadku domu piętrowego jest inaczej, poprzez dodatkowe piętro wydaje się większy. Przy budowie takiego projektu możemy zaoszczędzić również na budowie dachu. W przypadku gdy wybierzemy projekt małego domu piętrowego to warto jest zadbać o to aby dach był dwu spadowy. Dzięki temu budowa dachu może być nawet o połowę tańsza. Budowa domu piętrowego jest tańsza sama w sobie, fundamenty potrzebne do jego wybudowania są dużo mniejsze, nie potrzebujemy tyle ścian co w domu parterowym. Ważnym aspektem takiego domu jest to, że lepiej możemy zagospodarować dostępnym miejscem w przypadku projektu parterowego dostępne miejsce zmniejsza się nam poprzez korytarze, które będą konieczne (komunikacja między pomieszczeniami).

projektowanie domów gorzów

Dom piętrowy – podsumowanie

Większość zalet wspomnianego domu została wymieniona. Jednak musi posiadać oczywiście swoje wady. Jakie one są? Główną wadą jaka jest wymieniana to schody.  Ludzie boją się tego, iż na starość po prostu im nie podołają. Dodatkowo trzeba doliczyć koszt budowy oraz wykończenia schodów, a jak wiadomo chcielibyśmy aby wyglądały jak najlepiej – by były wizytówką naszego domu. Jednak dobre biuro projektowe Gorzów doradzi nam co będzie dla nas najlepsze. Wybór należy oczywiście do nas samych. Najważniejsze jest to aby nasz dom sprawiał radość tylko nam i byśmy dobrze się w nim czuli.

1 komentarz

  1. My z mężem wybraliśmy projekt domu piętrowego i jestesmy naprawdę zadowoleni 🙂

Napisz komentarz