kwiecień 29 2016 0Comment
Projekty Domów Drewnianych Czy Warto?

Projekty Domów Drewnianych Czy Warto?

W Polsce ostatnimi lat nastąpiła moda na projekty domów drewnianych, a dokładniej Polacy zaczęli coraz częściej budować domy z bali. Niestety gdy ta moda się zaczęła to nagle pojawiła się masa firm budowlanych, które ogłaszały się, że specjalizują się w budowie takich domów. Jednak budowa takiego domu nie jest prostym zadaniem i powinno je się powierzyć profesjonalnej firmie, która zajmuje się tym od lat. Czy budowa domu z bali się opłaca? Czy jest to dobra decyzja? W tym artykule opiszemy wszystkie za i przeciw wybudowania takiego domu.

Projekty Domów Drewnianych – jakie są ich wady?

Główną wadą jaką możemy wymienić jest to, że projekty domów drewnianych są oczywiście bardziej łatwopalne od tych budowanych z cegły przez co duża część ludzi rezygnuje z ich budowy z obawy o pożar. Kolejnym minusem takich projektów jest cena. Budując dom z bali o powierzchni 100 m2 zapłacimy tyle co za budowę domu klasycznego o powierzchni 130 m2, a więc 30 m2 to jest naprawdę sporo przy takiej powierzchni domu. Dużo ludzi wymienia jako plus szybkie nagrzewanie takiego domu jednak ekipy budowlane często popełniają błędy przy izolacji naszych czterech kątów a prowadzi to do tego, że jak szybko się nagrzeje tak szybko się wychłodzi, podczas niskich temperatur w takim domu trzeba grzać na okrągło.

Projekty domów drewnianych

Zalety projektów domów z bali

Jedna z najważniejszych zalet jest to, iż drewniane domy są po prostu przepiękne i na pewno nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Często nazywane są „wielkim tortem dla korników”, jednak odpowiednia impregnacja temu zapobiega i takie domy są
naprawdę wytrzymałe i niczym nie odstępują klasycznym projektom. Wykończenie takiego domu możemy wybrać wedle swoich upodobań, część pokoi możemy zostawić drewnianych a resztę wykończyć w tradycyjny sposób – sprawia to naprawdę ciekawy efekt. Projekty domów drewnianych wytwarzają korzystny mikroklimat dla człowieka przez co lepiej się w nim czujemy a co za tym idzie lepiej się wysypiamy.

Budowa domów z bali to wielkie wyzwanie, jednak wszystko rozbija się o wybór doświadczonej ekipy budowlanej. Jak każdy dom posiada swoje wady i zalety jednak jego wygląd jest naprawdę rewelacyjny przez co decyduje się na niego spora ilość ludzi.

Napisz komentarz