luty 10 2016 3Comments
Zalety Projektów Domów Parterowych

Projekty Domów Parterowych i ich zalety

Projekty domów parterowych – warto?

Choć mają swoje wady i zalety, jak inne projektu domów, to potrzebowały mało czasu alby stać się bardzo popularne w Polsce. Mamy na myśli oczywiście projekty domów parterowych. Mają one swoich zwolenników jak i przeciwników. Jest mnóstwo argumentów za i przeciw. My jednak postaramy się Was przekonać, że domy bez poddasza są w porządku i warto w nie zainwestować. Zaczynamy!

Jakie zalety mają projekty domów parterowych?

  1. Nie ma schodów – nie ma problemu. Ładne drewniane schody to chluba domu. Jednak gdy z czasem przychodzi starość, stają się one jedynie codzienną zmorą. Nie róbmy sobie krzywdy na stare lata, nie warto. To jeden z lepszych argumentów, który sprawia że projekty domów parterowych mają głębszy sens. Ponadto decydując się na tzw. „parterówkę”, nie ponosimy kosztów związanych z budową schodów. Warto mieć na uwadze, iż montaż oraz całkowite wykończenie schodów to sumy sięgające kilku tysięcy złotych.
  2. Możemy sobie pozwolić na strop z drewna a także sufity z płyt gipsowo-kartonowych. Zrobimy to sami a także unikniemy w ten sposób szalunków, stempli itp.
  3. Tanie ogrzewanie. Przykładowo może to być kominek oraz popularne teraz „solary”. Do tego podłączamy ogrzewanie podłogowe i.. mamy tanie ogrzewanie całego domu. Magia? Nie – to projekty domów parterowych. Przy okazji pozbywamy się grzejników czy rur na wierzchu.
  4. Łatwość montażu instalacji elektrycznej, RTV i tak dalej. Wszystkie kable kładziemy na stropie i temat jest załatwiony. Podobnie postąpimy przy wentylacji. Unikamy kucia ścian, nie bawimy się w podwieszane sufity, ponieważ nie ma takiej potrzeby.
  5. Prostota budowy. Domy te są mniej skomplikowane, więc ich budowa jest szybsza i łatwiejsza. Zamiast wspinać się na drabinę i ocieplać dom – ryzykując upadek – można to zrobić stojąc na paczce styropianu. Szybko i łatwo.

Podsumowanie

Projekty domów parterowych mają swoje wady a także zalety, jednakże my skupiliśmy się na zaletach. Jeśli nie zależy Ci na użytkowym poddaszu, przejrzyj projekty domów parterowych Gorzów bo warto. Są prostsze, budowa domu jest krótsza. Nie masz problemu z kablami oraz rurami i kaloryferami. Jeśli masz ochotę przejrzeć kilka projektów – koniecznie skontaktuj się z nami. Jeśli w grę wchodzi adaptacja gotowego projektu Gorzów, również jesteśmy w tej kwestii kompetentni.

3 komentarzy

  1. Ja osobiście nigdy bym nie wybral nic innego niż projekty domów parterowych

  2. Projekt domu pietrowego według mnie jest bardziej funkcjonalny

  3. Projekty domów jednorodzinnych parterowych bardzo mi się podobają. I z zewnątrz i w środku jest to moim zdaniem idealne rozwiązanie.

Napisz komentarz