kwiecień 14 2016 1Comment
Ile Będzie Kosztować Budowa Domu Jednorodzinnego Gorzów

Ile Będzie Kosztować Budowa Domu Jednorodzinnego?

Jeśli już wybraliśmy swój wymarzony projekt domu Gorzów to czas znaleźć ekipę budowlaną i zabrać się za jego budowę. W poprzednim artykule pisaliśmy ile trwa budowa domu – jednak nie wspomnieliśmy ile może nas kosztować. Bardzo dużo ludzi zastanawia się nad pytaniem – ile kosztuje budowa domu jednorodzinnego? Całkowity koszt oczywiście zależy od tego jak wielki projekt domu jednorodzinnego Gorzów wybraliśmy i jak chcemy go wyposażyć. My jednak podamy przykładowe koszty na danym projekcie domu. Należy jednak liczyć się z tym, że w każdym województwie ceny się różnią. W warszawie będziemy musieli zapłacić ekipie budowlanej nawet o 10% więcej niż w województwie świętokrzyskim.

Budowa domu jednorodzinnego – podstawowe informacje

Na samym początku oczywiście musimy kupić działkę. Jeżeli będzie to działka w miarę blisko centrum naszego miasta to musimy liczyć się z ceną co najmniej 80 zł za m2. Cena naszej działki wyniesie około 80 tysięcy złotych. W tym momencie musimy się zastanowić. Budujemy dom od podstaw czy kupujemy go od dewelopera? Ceny deweloperskie zaczynają się od 4 tys zł za m2. Więc jeślibyśmy chcieli kupić dom o powierzchni około 150 m2 to będziemy musieli wydać co najmniej 600 tys zł. Sprawa wygląda trochę inaczej jeśli dom wybudujemy sami. Koszt jednego mkw zaczyna się od 3 tysięcy. Jednak do tej ceny musimy doliczyć koszt działki oraz pracę wykończeniowe. Budując dom możemy zaoszczędzić pokaźną sumę pieniędzy oczywiście wybierając odpowiednią ekipę budowlaną i materiały budowlane.

Na czym możemy właściwie zaoszczędzić?

Oszczędność możemy zacząć od samego początku przeglądając projekty domów Gorzów. Budowa domu parterowego może okazać się tańsza od piętrowego. Warto wybrać dom z dachem dwuspadowym, z minimalną liczbą balkonów oraz dobrać wielkość pokoi taką jaką naprawdę będziemy potrzebować. Dach wielospadowy może być nawet o połowę droższy o wcześniej wspomnianego! Najwięcej pieniędzy możemy zaoszczędzić na wykończeniu naszego domu. Łazienkę śmiało możemy ładnie wyposażyć już od 10 tys zł jednak gdy wybierzemy marmury prysznice z hydromasażami to ten koszt może pomnożyć się nawet trzykrotnie!

Koszt Budowy Domu – podsumowanie

Przy budowie domu możemy zaoszczędzić na wielu rzeczach. Jednak musimy pamiętać, że należy to robić od samego początku a nie dopiero jak zaczyna nam brakować pieniędzy. W tym celu musimy wybrać najlepsze biuro projektowe Gorzów. Skromniejsze wykończenie domu to recepta na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Budowa domu na własną rękę jest tańsza tylko wtedy gdy robimy to z głową.

1 komentarz

  1. Faktycznie kupując dom od dewelopera troche przepłacamy bo on tez musi zarobic

Napisz komentarz